Haber Adresi – Haberadresi.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Yerel Haberler
 4. »
 5. Ankara’da Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Ankara’da Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

haber haber -
44 0

 

Ankara saç ekimi konusunda kendini geliştirmiş şehirlerinizden biridir. Saç ekimi için yer arayan kişiler; oldukça fazla sayıda olan saç ekim merkezleri arasında seçim yaparken dikkatli olmalı. Bu anlamda klinik ve steril hastane ortamları tercih edilmeli. Bu ortamlarda saç ekimi daha sağlıklı sonuçlar verecek.

Ankara’da Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kelliğe kesin tedavi olan saç ekimi kadınlarda da erkeklerde de uygulanabilmekte.  Kalıcı bir cerrahi işlem olan saç ekimi farklı yöntemler ile uygulanır. Bu anlamda uygulanan yöntemler ise FUT ve FUE dediğimiz yöntemlerdir.  Ülkemizde ise en çok uygulanan yöntem FUE yöntemidir.

FUE Tekniğinde Saç Ekimi;

 • Saçların işlemden önce çok kısa kestirilmesi şart. 0,7- 0,9 mm oranlarına sahip yuvarlak şekilli bisturi enseden itibaren geçirilerek çok sayıda mikrogreft çıkarır.
 • Alınan dokular incelenerek gruplandırılır. Ekime hazır hale getirildiğinde ise lokal anestezi ile uygulanır. Mikrogreftlerin üzerinde iki ya da üç tane saç kökü bulunur.
 • FUE yöntemi i le hem saçların çıkış yönü ayarlanır hem de saç kökleri başarılı bir şekilde yerleştirilir. Saçlar çıkmaya başladığında çıkış yönü oldukça fark edilecek bir özelliğe sahiptir.
 • Ekim sırasında ise saçlar tamamen dökülmüş saç bölgelerinde uygulanır. Alınan saçlar genellikle dökülmeyen ve genetik olarak dökülmemeye kodlanmış bölgelerden elde edildiği için kalıcı ve kesin çözüm oluşturur.Ankara saç ekimi yapılan yerlerde de FUE tekniği başarı ile uygulanır.

Saç Kökü Ekimi Sırasında Hangi İşlemler Uygulanır?

 • Saç ekimi sırasında öncelikle bir tedavi süreci vardır. Çeşitli tetkikler sonucunda ekim işlemine ve hangi bölgeye ekim işlemi yapılacağına karar verilir. Ankara saç ekimi konusunda oldukça titiz profesyonel cerrahlara sahiptir. Bu cerrahlar eşliğinde yapılan muayeneler sonucunda işlem türüne karar verilir.
 • İşlem yapılmadan önce hastadan saçını oldukça kısa bir şekilde kestirilmesi istenir. Ardından kişiye kaç tane saç kökü ekileceği belirlenir. Ekim işlemi öncesinde saç kaybı yaşayan kişiye kaç adet kök ekleneceği muhakkak söylenmelidir. Çünkü kök sayısına göre bir ücretlendirme yapılmakta.
 • Saç kökleri sizden alınırken lokal anestezi uygulanır. Can yanması ya da ağrı duymadan saç ekimi tamamlanır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir