Ana sayfa Spor Bali Adası İçerisinde En Üst Düzeyde Bir Alarm

Bali Adası İçerisinde En Üst Düzeyde Bir Alarm

170
0

Agung Yanardağı’nın tekrardan faaliyete geçmesi üstüne Endonezya’nın Bali Adası içerisinde en üst düzeyde bir alarm verildi. Bali’de yer alan havalimanı da uçuşlar için kapatıldı.

Endonezya’nın Bali Adası’nda Agung Yanardağı’nın kuvvetli bir şekilde kül püskürtmesinin devam etmesi üzerine en üst seviyede alarm verildi.

Ulusal Afet Yönetim Ajansından yapılan (BNPB) açıklamada, Agung Yanardağı’ndan püsküren kül ve Dumanın 6 bin metre yüksekliğe ulaştığı belirtilerek, büyük bir patlama tehlikesine karşılık bölgede en üst seviyede alarm durumuna geçildiği bildirildi.

Açıklamada, bölgede hava trafiğinin olumsuzluk etkilenmesi üzerine Lombok’taki havalimanının ardından, Bali’deki havalimanının da geçici süreyle uçuşlara kapatıldığı kaydedildi.

Öte yandan ertelenen uçuşlar nedeniyle binlerce yolcu mağdur oldu.

Agung Yanardağı, geçen haftanın ardından dün yeniden kül ve duman püskürtmeye başlamıştı. Eylül ayında yanardağın faaliyete geçmesinin ardından alarm durumu belli bir süre en üst seviyeye çıkarılmış ve büyük bir patlama riskine karşılık bölgeden yaklaşık 130 bin kişi tahliye edilmişti.

Ülkenin en çok turist alan bölgesi Bali Adası’ndaki Agung Yanardağı en son 1963’te patlamış, olayda yaklaşık bin 100 kişi hayatını kaybetmişti.

mersin escort

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here