Haber Adresi – Haberadresi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Balıkesir’de Kaybolan Ekonomist Korhan Berzeg’in Kemikleri Babasının Mezarının Yanına Defnedilecek

Balıkesir’de Kaybolan Ekonomist Korhan Berzeg’in Kemikleri Babasının Mezarının Yanına Defnedilecek

haber haber -
24 0

Kaybolma ve Bulunma Süreci

Balıkesir’de kaybolduktan 316 gün sonra ölü bulunan ekonomist Korhan Berzeg’in, evinin 3,5 kilometre uzağındaki dere kenarında bulunan kafatası ve 12 kemiği, babası Muhsin Berzeg’in mezarının yanına defnedilecek. Kemikleri, babasının kemiklerinin olduğu mezarlıkta toprağa verilecek.

İnceleme ve Kesinleşme

Balıkesir’de kaybolan ve 316 gün sonra bulunan Korhan Berzeg’in cesedinin bulunmasının ardından yapılan incelemeler sonucunda, DNA testi ile kızından alınan kan örneği eşleşti. Bu durumda Korhan Berzeg’in ölümü kesinleşmiş oldu.

Defin İşlemi

Korhan Berzeg’in kemikleri, babası ve dedesinin mezarının yanında Armutlu Mahallesi’nde toprağa verilecek. İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda yapılan incelemeler sonucunda, bulunan kafatası ve 12 kemiğin Korhan Berzeg’e ait olduğu doğrulandı.

Baba ve Oğulun Benzer Kaderi

Korhan Berzeg’in babası Muhsin Berzeg’in de benzer bir şekilde kaybolduğu ve sadece kemiklerinin toprağa verildiği ortaya çıktı. Muhsin Berzeg’in kemikleri, kabrinin olduğu yerden alınarak farklı bir mezarlığa götürülmüştü. Bu durum, Korhan Berzeg’in de babasının kaderini paylaştığını gösteriyor.

İlgili Yazılar