Haber Adresi – Haberadresi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yerel Haberler
  4. »
  5. Bu İddia Amerika’yı Sarstı

Bu İddia Amerika’yı Sarstı

admin admin -
58 0

Amerika Birleşik Devletleri’nde yayımlanmakta olan New York Times gazetesi, Beyaz Saray’ın, Dışişleri Bakanı görevindeki Rex Tillerson’ın CIA direktörü görevindeki Mike Pompeo ile birkaç haftanın içinde değiştirilmesini planlanmakta olduğunu iddia etti.

 

New York Times (NYT), Beyaz Saray’ın, Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’ın CIA direktörü Mike Pompeo ile birkaç hafta içinde değiştirilmesini planladığını iddia etti. CIA Direktörü Mike Pompeo’nun yerine ise senatör Tom Cotton’un getirilmesinin planlandığı belirtildi.

Haberi son dakika olarak aktaran NYT, Başkan Trump’ın Tillerson’u değiştirilmesi için nihai onayı verip vermeyeceğinin henüz netleşmediğini belirtti.

KRİZ TAMİRİ ZOR BİR HAL ALDI

ABD Başkanı Donald Trump ile Dışişleri Bakanı Rex Tillerson arasında ABD dış politikasındaki neredeyse her önemli konuda ortaya çıkan fikir ayrılıklarının ‘tamiri zor bir’ hâl almaya başladığı belirtiliyor. Trump ve Tillerson’un bugüne kadar Kuzey Kore, İran ve Katar krizi konularında kamuoyu önünde sık sık birbirine ters düşen açıklamalar yapmaları ise ikili arasındaki fikir ayrılıklarının basın yoluyla mesajlaşmaya vardığını gösteriyor.

Geçtiğimiz ay ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, hakkında çıkan istifa haberlerini yalanlayarak, görevinin başında olduğunu bildirmiş, Amerikan medyasında son günlerde hakkında çıkan “istifa edecek” haberlerine tepki gösteren Tillerson, “Başkan’a olan bağlılığım güçlüdür. Başkan Yardımcısı da görevimde kalmam konusunda beni ikna etmeye hiçbir zaman çalışmadı. Çünkü bu görevi bırakmayı hiç düşünmedim.” demişti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir