DÖKÜLEN YAPRAKLAR KADINLAR İÇİN KALBE DÖNÜŞTÜ

  115
  0

  Kadına şiddete farkındalık oluşturmak amacıyla, her yıl 25 Kasım’da düzenlenen Uluslararası Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü kapsamında Uşak Belediyesi, asırlık çınar ağacının sonbahar nedeniyle dökülen yapraklarından bir kalp oluşturarak kadınlara ithaf etti

  Uşak Belediyesi, kadına yönelik şiddetin karşısında durulduğunu vurgulamak, anlamlı güne destek vermek ve toplumun kalbi kadınları temsil etmek amacıyla binlerce yapraktan bir kalp oluşturdu. Konuyla ilgili açıklama yapan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, şiddetin her türlüsünün karşısında olduklarını ve belediye olarak daima kadınların yanında durduklarını vurguladı.

  Başkan Cahan, “Uşak Belediyesi olarak 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü kapsamında bir kez daha belirtmek isteriz ki kadınlarımız bizlerin baş tacıdır ve daima onların yanındayız. Burada Belediyemiz Temizlik İşlerinde çalışan arkadaşlarımız kadınlarımıza verdiğimiz değeri ifade etmek amacıyla çınar yapraklarından güzel bir kalp oluşturdular. Ben arkadaşlarımızı tebrik ediyorum.” dedi. Cahan, konuşmasını “Kadına şiddet insanlığa ihanettir” sözlerinin altını çizerek bitirdi.

  Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Personelleri ise kadına şiddeti protesto etmeyi amaçladıklarını paylaştı. Temizlik İşleri Müdürlüğü Kontrolörü Ali Nizam ise, “Oluşturduğumuz kalbimiz kadınları temsil ediyor. Kadın hakları günü için yaptığımız bu çalışmayı tüm dünyadaki bütün kadınlara armağan ediyoruz. Kadınlarımız dünyaya değer katan birer çiçektir.” ifadelerine yer verdi.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here