Haber Adresi – Haberadresi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yerel Haberler
  4. »
  5. Dünyaca ünlü müzisyen Asaf Avidan solo ve live performansı ile 13-14 Mart’ta Zorlu PSM’de!

Dünyaca ünlü müzisyen Asaf Avidan solo ve live performansı ile 13-14 Mart’ta Zorlu PSM’de!

admin admin -
24 0

“One Day/Reckoning Song” şarkısıyla tüm dünyaya adını duyuran ve müzik listelerini altüst eden Asaf Avidan, solo ve live performansı ile 13-14 Mart’ta Zorlu PSM Studio’da sevenleriyle buluşacak. Folk rock ve alternatif rock’tan ilham alan müzisyen, Asaf Avidan & The Mojos grubuyla dikkatleri üzerine çekti ve 2011’den sonra solo kariyerinde de büyük başarı yakaladı.

 

İsrail’de doğan ve çocukluğunu Jamaika, New York ve İsrail gibi farklı coğrafyalarda geçiren Asaf Avidan için 2006 yılı dönüm noktası oldu. Sevgilisinden ayrıldıktan sonra ailesinin yanına Kudüs’e taşınan müzisyen, kendini tamamen müziğe adadı ve kalp kırıklığını 6 şarkıdan oluşan EP’si “Now That You’re Leaving” ile tüm dünyayla paylaştı. Albümünün tanıtımı kapsamında Asaf Avidan & The Mojos isimli folk rock grubunu kurduktan sonra, “The Reckoning” (2008), “Poor Boy/Lucky Man” (2009), “Through the Gale” (2010) albümlerinde grupla beraber çalıştı.

2011’de solo kariyerine odaklanmak için gruptan ayrılan Asaf Avidan, 2012 yılında Berlin çıkışlı DJ Wankelmut’un Avrupa listelerinde zirveye oturan parçası “One Day”de “Reckoning Song”u kullanması üzerine, tüm dünyaya adını duyurdu. Aynı yıl “Different Pulses” albümünü müzikseverlerle buluşturan Avidan, 2015’te yayımladığı albümü “Gold Shadow” ile de dikkatleri üzerine çekti.

Bu yıl heyecanla beklenen albümü “The Study on Falling”i piyasaya süren müzisyen, bu albümü daha önce Bob Dylan ve Tom Waits gibi dev isimlerle çalışmış ünlü yapımcı Mark Howard eşliğinde kaydetti. 60’ların Amerika’sına bir saygı duruşu niteliğinde olan albümde Asaf Avidan, atmosferik kalıpları ilham aldığı müzik türleriyle işliyor ve yalın şarkı sözleriyle beğeni topluyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir