Haber Adresi – Haberadresi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yerel Haberler
  4. »
  5. ESTETİK UYGULAMALARDA ŞEHİR EFSANELERİ DOĞRU MU?

ESTETİK UYGULAMALARDA ŞEHİR EFSANELERİ DOĞRU MU?

admin admin -
32 0

Allergan’ın Eylül 2017 tarihinde 8 farklı fokus grup üzerinden yaptığı araştırmaya göre; kadınlar “küçük bir dokunuş” uygulamaları konusunda, daha önce dolgu deneyimi olsun ya da olmasın yaklışımları ve algıları değişmiyor.

25-55 yaş arasında bulunan kadınlar dermal dolgular konusunda; uygulanması kolay, hızlı ve acısız olmasını olumlu olarak yorumluyor. Ayrıca dermal dolgu deneyimi olan kadınlarda yeniden yaptırma eğiliminin daha yüksek olduğu görülüyor. Sürekli kalıcı olmadığı için geri döndürülebilir, belirgin derecede kırışıklığı azaltması ve doğal bir görünüm sahip olmak ise “küçük bir dokunuş” ile yapılan uygulamaların en önemli kriterleri arasında. Tek endişe ise güvenilirlik.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Seyfi Akbay “Yüzdeki dört katman; kemik, kas, yağ ve deri, birbirinden farklı bir hızda ve farklı şekillerde yaşlanıyor. Amaç bunların hepsi arasında, mümkün olduğunca uzun bir süre senkron tutturmaya çalışmak. İşlemlere geç kalmadan başlamak daha iyi sonuç veriyor. Çünkü geç kalındığında olanı muhafaza etmeye çalışmak yerine bozulanı düzeltmeye odaklanmanız gerekiyor’ diyor.

Dermal dolgular, yüzünüzden yılların izlerini silmeye yardımcı olsa da, yanlış ellerde hiç de umulmayan, dahası istenmeyen sonuçlar yaratabiliyor. Uygulamaların, yüze hacim kazandırmak ve problemli bölgelere şekil vermek için doğru bir planlamayla, alanında eğitimli bir hekim tarafından yapılması gerekiyor. Bu sayede yine kendinize benziyorsunuz. Ancak aynadaki yansımanız, çok daha dinlenmiş bir versiyonunuz oluyor!

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Seyfi Akbay kadınların sorularına cevaben; “Yaşın ilerlemesiyle birlikte deride kolajen ve elastin lifleri özelliğini kaybediyor, ciltteki hyalüronik asit miktarı azalıyor. Bu nedenle cilde kaybettiği hacmi geri kazandırmak, ince çizgi ve kırışıkları gidermek ve yüz kontürünü biçimlendirmek gerekiyor. Hyalüronik asit aslında vücutta doğal olarak bulunan bir asit türü. Dolgular da hyalüronik asit içeriyor. Daha genç görünmek, kaz ayaklarını silmek, kaç yaşında olursanız olun parlak, pürüzsüz bir cilde sahip olmak kulağa son derece çekici gelse de şu önemli kuralı unutmamak gerekiyor; işlemler sonrası yine kendinize benzemeniz şart.”

Medikal estetikle ilgili merak ettiğiniz her sorunun yanıtını bulabileceğiniz bir internet sitesi var artık; www.kucukbirdokunus.com. Doğru estetikle ilgili toplumsal bilinci artırmayı hedefleyen bu site, uygulama yaptırmak isteyenler için yol haritası sunuyor. Siteye girdiğinizde ilk yapmanız gereken sizin için neyin önemli olduğuna karar vermek. Yüz bölgesinde değiştirmek istediğiniz bölgeyi işaretledikten sonra bu değişimin nedenini, uygulamaların o bölgeler üzerindeki etkisini, sonuçlarını, değerlendirme sürecinde hangi soruları sormanız gerektiği, uygulama öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili önemli bilgiler yer alıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir