Haber Adresi – Haberadresi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yerel Haberler
  4. »
  5. İngiltere İçerisinde Kızamık Konusunda Alarm

İngiltere İçerisinde Kızamık Konusunda Alarm

admin admin -
21 0

İngiltere içerisinde baş göstermiş olan kızamık salgınına karşın, yüksek ateş ya da öksürük belirtisi göstermekte bulunan kişilerin evlerinden çıkmaması konusunda uyarılarda bulunuldu.

İngiltere Halk Sağlığı (PHE) ve Ulusal sağlık Sistemi (NHS) ülkenin iki büyük kenti olan Leeds ve Liverpool’da kızamık salgını olduğunu doğruladı.

En belirgin belirtileri arasında öksürük ve yüksek ateş olan kızamığın ülkede yayılmasını engellemek için NHS, hastalığın belirtilerini gösteren kişilerin evlerinden çıkmamaları ve herhangi bir acil durumda aile hekimleriyle iletişime geçmeleri gerektiğini açıkladı.

NHS’nin çağrısının ardından PHE yetkilileri salgının artmaması için özellikle genç yaş grubu olmak üzere, vatandaşların kızamık aşısı yaptırmalarını tavsiye etti.

PHE Bağışıklık Yetkilisi Doktor Mary Ramsay, “Şu an Leeds ve Liverpool kentlerinde, iki ayrı kızamık salgınıyla karşı karşıyayız. Kentlerdeki salgınla yerel sağlık görevlilerimiz ilgileniyor. Salgından etkilenenler çoğunlukla kızamık, kabakulak ve kızamıkçık aşısı yaptırmamış çocuk ve gençlerden oluşuyor. Geçmişte çocuklar veya gençler aşılarını yaptırmadıysa, özellikle salgından etkilenmemeleri için aile hekimlerine gidip kızamık aşısı istemeleri gerekli” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir