Haber Adresi – Haberadresi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrail Saldırıları Sonucu Yüzlerce Filistinli Yerinden Edildi

İsrail Saldırıları Sonucu Yüzlerce Filistinli Yerinden Edildi

haber haber -
23 0

Cibaliya Mülteci Kampı ve Çevresindeki Filistinliler Göç Etmek Zorunda

İsrail’in saldırıları nedeniyle Cibaliya Mülteci Kampı ve civar mahallelerdeki kadın ve çocukların da aralarında bulunduğu yüzlerce Filistinli, yerle bir olmuş evlerin arasından göç ediyor. Cibaliya ve çevresinden yerinden edilen Filistinliler, kendilerini ve ailelerini barındıracak güvenli bir yer bulmakta zorluk yaşıyor. Filistinliler, yeterli barınacak yer olmadığı için Gazze Şehri’nin batısı ve doğusundaki bölgelere doğru ilerliyor.

Filistinliler Okullarda ve Çadırlarda Yaşıyor

Filistinli aileler kiliselerin yanı sıra okullarda, çadırlarda, kültür merkezlerinde yaşam mücadelesi veriyor. İnsani açıdan zor bir durumda olan Filistinliler, İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılar nedeniyle defalarca yerlerinden edilme tehdidiyle karşı karşıya kalıyor.

Gazze’deki Durum Vahim

İsrail saldırıları sonucunda en az 15 bin 239 çocuk, 10 bin 93 kadın olmak üzere 35 bin 903 Filistinli öldürüldü, 80 bin 420 kişi yaralandı. Enkaz altında binlerce kişinin olduğu belirtilirken, sivil altyapı da hedef alınıyor. Gazze’deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, binlerce hasta ve yaralının sınır kapısının açılmasını beklediğini dile getirerek, sağlık personelinin de saldırılarda hedef alındığını ve öldürüldüğünü belirtti.

İlgili Yazılar