Kullanıcıları çileden çıkartacak gelişme

  245
  0

  1 milyardan fazla kullanıcıya sahip WhatsApp’ta keşfedilen bir açık milyonlarca kullanıcıyı harekete geçirdi. En çok kullanılan uygulama olan WhatsApp bu sefer platforma entegre ettiği yeni bir özellikle değil bir açık ile gündeme geldi. Üstelik bu açık herkesi ilgilendiriyor.

  ERDOĞAN’DAN SOSYAL MEDYA UYARISI: DİBİNİ GÖRMEDİĞİMİZ KUYUYA DALMAYACAĞIZ

  ABD’NİN YENİ DIŞİŞLERİ BAKANI İLE İLGİLİ BİLMENİZ GEREKEN 5 GERÇEK!

  ULAŞTIRMA BAKANLIĞI’NDAN DÜŞEN TÜRK JETİNİN KARA KUTUSUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

  REAL MADRİD’TEN YÜZYILIN TRANSFERİ! 400 MİLYON…

  İKİ GENÇ METROBÜSTE ÖPÜŞTÜ, OLAY ÇIKTI! “AHLAK BEKÇİSİYİM, BEN AVRUPALI DEĞİLİM”

  CIA TARİHİNDE BİR İLK: ABD İSTİHBARATININ BAŞINA KADIN DİREKTÖR

  ABD DIŞİŞLERİ BAKANI TİLLERSON GÖREVDEN ALINDI!

  TSK: AFRİN KENT MERKEZİ KUŞATILDI
  “MAVİ TIK” AÇIĞI

  WhatsApp’ın 2014 yılında kullanıma sunduğu karşınızdaki kişinin mesajınızı görüp görmediğini anlamanızı sağlayan ‘mavi tik’ özelliği hakkında bir açık keşfedildi.

  WhatsApp Mavi Tik hilesi ise kullanıcı “mavi tik kapatma” yapmış olsa bile işe yarıyor. Açık sayesinde karşınızdaki kişi mavi tik özelliğini kapatsa bile gönderdiğiniz sesli mesaj sayesinde mesajlarınızı görüp görmediğini anlayabiliyorsunuz.

   

  Başka bir deyişle birisinin çevrimiçi olup olmadığını anlamak istiyorsanız, kendisine sadece 1 saniye uzunluğundaki sesli mesaj göndermeniz yeterli.

  Mavi tik özelliği kapalı kullanıcı sesli mesajı açıp dinlediğinde, karşı tarafta bu ses kaydının altında mavi tik çıkıyor. Ayrıca mesaj bilgilerine bakıldığında ses kaydının saat kaçta dinlendiği gibi bilgiler de “Oynatıldı” başlığı altında çıkıyor. Mavi tik özeliğini kapatan kullanıcıların bu konuda dikkatli olması gerekiyor.

   

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here