Haber Adresi – Haberadresi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. LGS HAZIRLIK SÜRECİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

LGS HAZIRLIK SÜRECİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

haber haber -
41 0

LGS HAZIRLIK SÜRECİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

LGS sınavına hazırlık yapacak öğrencilerimiz öncelikle 7. Sınıf temellerini almış olmalıdır. Konu eksiği bulunan öğrencilerimizin eksik oldukları konuları öğrenmesi gerekmektedir. Bir sonraki kademe olan 8. Sınıfta konuların anlaşılması için bu nokta önemlidir.

Öğrencilerimiz LGS sınav hazırlığı süresince mutlaka bir destek almalıdır.  Bu Destekleri sıralayalım:

Kurs Destek Hizmeti

Öğrencilerimiz kurslarda okulda aldıkları derslerin sınava yönelik olan konularını görmektedirler. Bu konular üzerinden test tekniği ile tekrar etmektedirler. Bu yüzden kurs ortamında ek olarak ders görmeleri önemli bir husustur.

Rehberlik ve Eğitim Koçluğu Desteği

Öğrencilerimiz ders çalışırken veya konu çalışması yaparken eksik oldukları konuları tam olarak saptayamamaktadırlar. Bu noktada Kursumuzun Rehber öğretmenleri tarafından eksikleri belirlenip bu eksiklerini gidermeye yönelik bireysel özel program hazırlanmaktadır. Bu da öğrencinin eksiklerinin farkında olması ve bu eksiklerini daha kolay gidermesine yardımcı olmaktadır.

Birebir Ders ve Soru Çözüm Desteği

Öğrenciler ders noktasında anlamadığı zamanlarda öğretmenleriyle birebir ders alması konu eksikliğini tamamen giderecektir. Yine öğrencimizin çözemediği sorular olursa bu noktada öğrencimiz öğretmenleriyle birebir sorularını çözebilmektedir.

Genel Deneme ve Branş Deneme Desteği

Öğrencilerimiz ders konularını bitirirken mutlaka soru tekrarından sonra öncelikle her dersin branş bazında denemelerini çözmelidir. Branş denemeleri öğrencinin hız ve dikkatlerini ölçerken aynı zamanda eksik olduğu bilgisini de bizlere verir.

Genel denemeler ise öğrencilerimizin zaman zaman hazırbulunuşluklarını ölçmesi açısından önemlidir. Tüm derslerden eksiklerini konu ve kazanım bazlı olarak görülebilmekte. Böylece öğrenci her ders için ayıracağı vakti ve konu eksiklerinin nereden olabileceğini kavrayabilmekte.  Bakırköy LGS Kursu olarak bizler de öğrencileri genel deneme yaptıktan sonra eksiklerine göre öğrencilerimize rehberlik birimimiz tarafından bireysel özel program oluşturulup teslim edilmektedir. Böylece öğrencimiz eksiklerini tamamlayıp bir sonraki denemede tekrar kendini test etme şansı bulmaktadır.

Okul ve Sınav Seminer Desteği

Nitelikli okullar hakkında öğrencinin bilgilendirilmesi ve sınav hakkında bilgi sahibi olması öğrenci için hayati değer taşımaktadır. Hedefine göre ve sınav bilgisine göre öğrenci derslerine motive olabilmektedir. Bilinçli ders çalışmasında önemli bir adım olabilmektedir.

Kütüphane ve Kitap Okuma Desteği

Öğrenciler LGS sınav hazırlığı sürecinde mutlak suretle kitap okuma alışkanlığını devam ettirmelidir. Kitap okumaları anlama ve yorumlama becerilerini geliştirdiği gibi soru çözüm hızlarını da geliştirmektedir. Bu da sınav zamanı diğer öğrencilerin önüne geçmelerini sağlamaktadır. Öğrencilerimizin kütüphane ortamında daha odaklı bir şekilde derslerine çalışması öğrenme ve pekiştirme yönünden çok verimli olmaktadır. Ayrıca LGS sınavkursumuzun rehberlik birimi tarafından okuma listesi verilip öğrencinin okuma listesi takip edilerek okuma alışkanlığının devam etmesi sağlanmaktadır.

Bu bağlamda Nazmi Arıkan FEN BİLİMLERİ Bakırköy LGS Kurs şubemiz öğrencilerimizin başarısı için tüm bu imkan ve desteği öğrencilerimize en iyi şekilde sağlamaktadır. İyi bir LGS hazırlığı için öğrencilerimiz için tüm desteği sunmaya 1999’dan beri aynı heyecan ve istekle hazırız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir