Haber Adresi – Haberadresi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yerel Haberler
  4. »
  5. Play Store Tasarı Değişikliği Yaptı

Play Store Tasarı Değişikliği Yaptı

admin admin -
58 0

Akıllı telefonların en çok kullanılan resmi uygulaması mağazası olan Google Play Store yeni bir güncelleme aldı. Güncelleme ilk etapta mobil sürüm için yayınlanmış olarak duyuruldu ancak güncellemenin masaüstü sürümü için yayınlandığını belirtelim. Yapılan bu güncelleme çalışması sonrasında masaüstü sürümü için önemli bir tasarım değişikliği sunulmuş oldu.

 

Böylelikle Google Play Store masaüstü sürümü yeni tasarımına kavuşmuş oldu. Hemen yeni web sürümü için sunulan değişikliklerden söz ederek işe başlayalım. Güncellemenin şu an için kullanımda olduğunu da ekleyelim.

Google Play Store Web Tasarımı Nasıl Değişti?
İlk değişiklik uygulamaları ekran görüntüleri kısmında karşımıza çıkıyor. Bir uygulama sayfasına girdiğiniz zaman eski sistemde, uygulama görüntüleri özelliklerin hemen altında yer alıyordu. Uygulama görüntüleri kısmına tıkladığınız zaman ise uygulama içi görüntülerin büyütüldüğünüz görüyordunuz.

Fakat Google Play Store güncellemesinden sonra bu sistem değiştiriliyor. Artık resimlere tıkladığınız zaman, direk olarak uygulama içi görüntülerin akışı başlıyor. Görseller bir akış olarak gösteriliyor. Yeni düzenle beraber görseller kaydırarak gösterilecek ve bu durumda uygulama sayfasından çıkış yapmadan görüntüleri inceleyebileceksiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir