Haber Adresi – Haberadresi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Uncategorized
  4. »
  5. Roger Federer’den itiraf: “Yemek pişiremiyorum. Mükemmel değilim!”

Roger Federer’den itiraf: “Yemek pişiremiyorum. Mükemmel değilim!”

admin admin -
11 0

Tenisin büyük şampiyonu Roger Federer, Avustralya Açık Tenis Turnuvası öncesinde, Michelin yıldızlı şef Davide Oldani ile karşı karşıya gelerek bu kez mutfakta hünerlerini sergiledi. Barilla’nın yeni reklam kampanyası için kamera karşısına geçen iki büyük usta, İtalyan mutfağının ve Akdeniz diyetinin sembolü olan leziz bir domates soslu spagetti pişirdi.

 

İnsanların lezzetli, sağlıklı ve kaliteli, beslenmesinin yanı sıra gezegenin sürdürülebilirliğine fayda sağlamayı kendine amaç edinen küresel gıda lideri Barilla, 40 ülkede yayınlanacak yeni reklam kampanyasında tenisin süper şampiyonu Roger Federer ile Michelin yıldızlı şef Davide Oldani’yi buluşturdu. Mücadeleden çekinmeyen, tenis dünyasında teknik stilin sadeliğini temsil eden Roger Federer, çırak rolünde ekrana geldiği filmde, şef Davide Oldani karşısında ustalığını spordan günlük yaşama taşıyor.

 

Çok farklı gelenekleri ve gastronomi kültürleri olan pek çok ülkeye seyahat ettiğini söyleyen İsviçreli şampiyon yaşadığı deneyimle ilgili itiraflarda bulundu. Stil ikonu ve iyi yemek tutkusuyla bilinen Roger Federer yemek yapmaya aşina olmadığını söyleyerek; “Makarna her zaman benim referans noktalarımdan biri olmaya devam ediyor. Küçüklüğümden beri yiyorum ve muhteşem bir yemek olduğunu düşünüyorum. Ama nasıl pişirileceğini bilmiyorum. İşin doğrusu, söz konusu yemek yapmak olduğunda mükemmel değilim” itirafında bulundu.

 

Türkiye’de ocak ayında ekranlara gelecek ustaların kapışmasında, Federer’in mutfaktaki ilk deneyimi hakkında titizliğiyle tanınan şef Davide Oldani şöyle konuştu; “Bir şampiyonu hemen tanıyabiliyorsunuz; ne yaparsa yapsın, kendini her şeyiyle o işe adıyor. Roger ile reklam filminde mutfakta yarışmak gerçekten çok keyifliydi.”

 

SAĞLIKLI YAŞAM TARZINI TAKİP EDEN HER DAİM GENÇ BİR ŞAMPİYON

Roger Federer, uzun ve parlak kariyeri boyunca sayısız rekora imza attı ve pek çok unvan kazandı. Dünya sıralamasında 302 hafta ile en uzun süre birinciliği elinde tutan ünlü tenisçi, teklerde 91 ATP turnuvası kazandı, Grand Slam turnuvalarında ise 10 şampiyonlukla rekor kırdı. İki Olimpiyat madalyasına da sahip olan Federer, 2017 yılında Avustralya Açık ve Wimbledon dahil üç turnuva kazandı.

 

Böylesine yüksek bir başarı düzeyinde hiçbir şeyin şansa bırakılmaması, özellikle diyetin kesinlikle ihmal edilmemesi gerektiğine dikkat çeken Federer, doğru beslenmeyi içeren sağlıklı yaşam tarzıyla sporda uzun soluklu başarının elde edilebileceğini belirterek; “Makarnaya soframda her zaman yer veriyorum. Doğru beslenme, başarımda temel bir rol oynuyor. Makarna, beslenme ihtiyaçlarımla lezzetli yemekler yeme isteğimi mükemmel bir şekilde dengeliyor” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir