Haber Adresi – Haberadresi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Şifa Hastanesi Doktoru Gazze’den Türkiye’ye Geldi

Şifa Hastanesi Doktoru Gazze’den Türkiye’ye Geldi

haber haber -
18 0

Gazze’den Türkiye’ye Kaçış

Gazze’nin Şifa Hastanesi doktoru Fadya Malhis, oğlu, gelini ve torunlarıyla birlikte Türkiye’ye kaçtı. Malhis ve ailesi, TRT Haber’e konuk olarak İsrail zulmünü ve Gazze’de yaşanan dramı anlattı.

İsrail Zulmü ve Yaşananlar

Malhis, 8 aydır devam eden İsrail zulmünü, Şifa Hastanesi’nde yaşadıkları korku dolu Vbet günleri detaylı bir şekilde paylaştı. Şifa Hastanesi’nin içinde yaşanan katliamları ve çaresizliği dile getirirken, “Gözümü kapattım açtım her şey yok oldu. Evler, arabalar gitti. Bütün Gazzeliler benim gibi” dedi.

Zorlu Koşullar ve Direniş

Malhis, ailesiyle birlikte yaşadıkları zorlu koşulları anlatırken, “Kış aylarında yağmur Vbet giriş suyunu içtik. Un yok, yemek yok. Bu bir imtihandır. Allah’a tevekkül ettim. Malı veren Allah’tır yine verecek olan da Allah’tır. Bütün Filistinliler aynı şekilde düşünüyor” ifadelerini kullandı.

Şifa Hastanesi’nde Yaşananlar

Malhis, “Şifa Hastanesi’nde tünel olayı yalan. Zaten saldırdılar, tünel falan bulamadılar. Bizimle Vbettr çalışan doktor arkadaşlarımızın hepsi şehit oldu. Oğluma işkence edildi, damadım hala tutuklu, işkence altında. Ne halde bilmiyoruz” diyerek hastanede yaşanan dramı ve acı gerçekleri dile getirdi.

İlgili Yazılar