Haber Adresi – Haberadresi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yerel Haberler
  4. »
  5. Son görülme özelliği nasıl kapatılır? Başka özellikler de..

Son görülme özelliği nasıl kapatılır? Başka özellikler de..

admin admin -
50 0

Dünyanın en popüler paylaşım platformu olan Instragram’a ”son görülme özelliği” adı altında yepyeni bir özellik daha eklendi. Instagram’a gelen son görülme özelliğiyle birlikte kullanıcıların en son ne zaman aktif olduğu bilgisi artık görülebilir hale geldi. Ancak bazı kullanıcılar bunu istemeyerek son görülme özelliğinin nasıl kapatılacağının bilgisine ulaşmak istiyor. Peki, Instagram’a gelen son görülme özelliği nasıl kapatılır?

Kullanıcılar tarafından en çok beğenilen ve tercih edilen paylaşım uygulaması olan Instagram sunduğu yeni bir özellikle adından sık bir şekilde söz ettiriyor. Instagram son güncellemesine kimi kullanıcıların uzun bir süredir merakla beklediği kimisinin de hiç hoş bulmayıp eleştirisine neden olduğu son görülme görülme özelliği dahil etti. Instraram’a gelen son görülme özelliği, Instragram Direct bölümüne girildiğinde sohbet edilen kişilerin en son ne zaman aktif oldukları artık görülebiliyor. Ancak neyse ki, Instragram son görülme özelliğini istenildiği taktirde kapatma imkanı bulunuyor. Son güncellemeyle birlikte Instragram platformuna gelen son görülme özelliğini kapatmak isteyen kullanıcılar, Instagram’a gelen son görülme özelliği nasıl kapatılır? şeklinde sorgulamalarına hız kazandırdı. Peki, Instagram’a gelen son görülme özelliği nasıl kapatılır?

INSTAGRAM SON GÖRÜLME ÖZELLİĞİ NEDİR?

Instagram’a gelen son görülme özelliği DM (Doğrudan Mesajlar) sekmesinde mesajlaştığınız kişilerin Instagram’a en son ne zaman aktif olduklarının bilgisini size ulaştırır. Karşınızdaki kullanıcının en son ne zaman görüldüğü bu sayede Instagram Direct bölümüne girilmesiyle birlikte ulaşılabilmektedir. Aynı zamanda bu özelllik, karşınızdaki Instragram kullanıcısı sizin hesabınızı takip etmese dahi çalışır. Instagram’ın son güncellemesiyle birlikte entegre edeceği diğer özellikler arasında; Çevrimiçi raporlar, Instagram’ın sadece metin öyküleri ve ekran görüntüleri için uyarılar gibi diğer özellikleri test ettiğini de öne sürüldü.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir