Haber Adresi – Haberadresi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Sözcü Gazetesi Yazarı Murat Muratoğlu, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin Adaylık Süreci Hakkında Konuştu

Sözcü Gazetesi Yazarı Murat Muratoğlu, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin Adaylık Süreci Hakkında Konuştu

haber haber -
21 0

Murat Muratoğlu’nun Açıklamaları

Sözcü Gazetesi yazarı Murat Muratoğlu, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin adaylık süreci hakkında önemli açıklamalar yaptı. Muratoğlu, Sözcü TV‘de Ebru Baki moderatörlüğünde yayınlanan Para Politika programına konuk olarak ülkedeki ekonomik sorunlar ve karar alma mekanizmasının işleyişi konuşulurken, konuyu Türkiye Futbol Federasyonu‘nda yapılacak seçime getirdi.

Büyükekşi’nin Adaylık Durumu

Murat Muratoğlu, 18 Temmuz’da yapılması planlanan TFF başkanlık seçimi ile ilgili olarak mevcut başkan Büyükekşi’nin aday olup olmama konusundaki kararsızlığını, siyasi iktidardan beklentiyle ilgili olduğunu dile getirdi. Büyükekşi’nin adaylık durumu hakkında şu sözleri sarf etti:

“Ya en basiti, bunların hepsini bırak ekonomiyi… Futbol Federasyonu başkanı yenilenecek. Büyükekşi’ye soruyorlar, ‘Aday mısınız?’ diye, adam aday olup olmadığını bilmiyor. Çünkü daha haber gelmemiş. ‘Bilmiyorum şu anda daha karar vermedim’ diyor. Çünkü yukarıdan ‘aday olacaksın’ derlerse olacak, demezlerse olmayacak. İnsan aday olup olmadığını bilmez mi ya!”

Büyükekşi’den Adaylık Açıklaması

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, geçtiğimiz gün gazetecilere yaptığı açıklamada, TFF’de yapılacak olan başkanlık seçimiyle ilgili şu ifadeleri kullandı: “TFF seçimlerinden aday olup olmayacağım henüz belli değil. Daha sonra bunları konuşacağız, kamuoyuyla paylaşacağız.”

İlgili Yazılar