Haber Adresi – Haberadresi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yerel Haberler
  4. »
  5. Tüketiciler Seyahate Çıkmadan Önce Ortalama 38 Site Ziyaret Ediyor

Tüketiciler Seyahate Çıkmadan Önce Ortalama 38 Site Ziyaret Ediyor

admin admin -
13 0

Seyahat etmeyi sevenler en uygun fiyatlı bileti bulmak için internette hiç olmadığı kadar arama yapıyor. Kullanıcıların neredeyse yarısı aramalarına arama motorlarında başlarken akıllı telefonlar ve tabletler de aramalarda önemli araçlar haline geldi

İstanbul, 7 Kasım 2017 – Modern global dünya üzerinde ziyaret edilemeyecek kadar uzak bir yer kalmadı. Herkesin kendine has varış noktaları olsa da gezginlerin çoğunluğunun hâlâ ortak bir özelliği bulunuyor: En uygun fiyatla seyahat planı yapma arzusu. Kullanıcıların seyahat için dijitalde dokundukları noktaların sayısı hızla artıyor. Gezginler, arama motorları, rezervasyon uygulamaları, seyahat acentelerinin web siteleri ve fırsat siteleri aracılığıyla daha iyi teklifler arıyorlar.
Son Expedia Media Solutions Raporuna[1] göre, tüketicilerin bazıları, seyahatlerini planlamadan önce 38 kadar site ziyaret edebiliyorlar. Kullanıcılar bir rezervasyon yaptırmadan önceki hafta internette geçirdikleri süre her geçen gün artıyor. Bu da pazarlama uzmanları için eşsiz erişim noktaları ortaya çıkarıyor. Bununla birlikte Dijital pazarlama ajansı Fuel’e[2] göre, ise gezginlerin neredeyse yarısı (yüzde 48,4), bir seyahat için araştırma yapmaya arama motorlarını kullanarak başladıklarını belirtiyor.
Günümüzün tüketicileri; göz atmak, aramak ve alışveriş yapmak için pek çok farklı cihaz kullanıyorlar. PhoCusWright[3]’a göre gezginlerin yüzde 41’i seyahatleri için aramalarını akıllı telefonlarından veya tabletlerinden yapıyorlar. Bu gezginlerin yüzde 55’i mobil cihaz kullanarak arama yapmış olsalar da daha sonra rezervasyon yapmak için bir masaüstü veya dizüstü bilgisayar kullanmayı tercih ediyorlar.

Ortaya çıkan yeni veri noktaları ile müşterilere daha etkin ulaşmak mümkün
Çevrimiçi seyahat sağlayıcılarının, her zaman e-ticaret dünyasının bir parçası olduğunu belirten RTB House Doğu Avrupa Bölge Direktörü Ömer Aras, “Dijital dönüşüm ile birlikte ortaya çıkan yeni veri noktaları ve bu noktalardan gelen yüksek hacimli akış nedeniyle hızla değişen dünyanın gereksinimlerini karşılamak gün geçtikçe zorlaşıyor. Bu yeni veri noktalarından faydalanarak, güçlü bir yeniden hedefleme teknolojisi sağlayıcısı ile markalar, müşterilerinin döngüsünü anlamada yeni bir çığır açabilir. Satın alma sürecinin erken aşamasında, yolculuklarını planlarlarken kendi kişisel cihazları üzerinden veya evlerinin konforunda müşterilere ulaşabilirler” dedi.
Gelişmiş derin öğrenme tabanlı algoritmalar sayesinde derinlemesine ürün önerileri de mümkün oluyor. Aras’ın verdiği örneğe göre, bir kullanıcı Barcelona’da kısa süreli bir ziyaret rezervasyonu yaptıysa bir uçuş, belki bir otel ve kiralık bir arabaya ihtiyaç duyacak. Bununla birlikte Montserrat bölgesini görmek için arama yapmış veya Primavera Sound Festivali için konser bileti bakmış olabilir. Bu verileri, son derece kişisel düzeyde işleyen tek bir teklif sunmak üzere sadece güçlü bir motor toplayabilir, gözlemleyebilir ve analiz edebilir. Uygun bir veri tabanı ve üstün bir teknoloji sağlayıcı ile seyahat kampanyaları, her müşteriye özel yapılmış bannerlar ile gelişmiş yeniden hedefleme senaryolarının bir parçası olabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir