Haber Adresi – Haberadresi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Türkiye’de Ankara Emniyeti ve Siyaset Arenası Sarsıldı

Türkiye’de Ankara Emniyeti ve Siyaset Arenası Sarsıldı

haber haber -
31 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT Müsteşarı ve Adalet Bakanı Görüştü

Dün gece Türkiye’de hareketli saatler yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT müsteşarı İbrahim Kalın ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç arasında kritik bir toplantı gerçekleşti. Bu görüşmenin detayları kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.

İçişleri Bakanı Yerlikaya’dan Sert Açıklama

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya bugün yaptığı açıklamada, “FETÖ taktikleriyle Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize, sosyal medya destekli ‘oyun kurmaya’ çalışıyorsa; onların oyunlarını da kurdukları tuzakları da yerle bir edeceğiz” dedi. Açıklamanın ardından gerginlik atmosferi daha da arttı.

Emniyet Skandalında Şok İddia: ‘280 Kişiyi Dinlediler’

Sabah gazetesinden Abdurrahman Şimşek’in iddiasına göre, üst düzey siyasetçiler, bürokratlar ve gazetecilerin de aralarında bulunduğu 280 kişi teknik takibe alındı. Hukuksuz dinleme iddiaları Türkiye’de büyük yankı uyandırdı.

İsimler Arasında Tanıdık Siyasetçiler de Var

Dinlenen isimler arasında Selam Tevhid davasının hakimi Selam Tevhid, Adalet Bakan Yardımcısı Akın Gürlek, AK Partili vekil Eyüp Kadir İnan, DP’li Cemal Enginyurt gibi tanıdık isimler de bulunuyor. Bu iddiaların ardından siyasi arenada da hareketlilik yaşanması bekleniyor.

AK Parti İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Biz buradayız! Dimdik, sapasağlam ayaktayız. Dava burada ve inşallah yarın da burada olacak” ifadelerini kullandı. Siyaset sahnesindeki gelişmeler yakından takip edilmeye devam ediyor.

İlgili Yazılar