Ana sayfa Spor Türkiye’nin en soğuk yeri

Türkiye’nin en soğuk yeri

115
0

Sivas’ın İmranlı ilçesi ise eksi 26,6 dereceyle Türkiye’nin en soğuk yeri oldu. Sivas’ta aralıklarla etkili olan kar yağışı, yerini soğuk havaya bırakırken kentte kartpostallık görüntüler oluştu.

İlçede binaların çatılarından sarkan buz sarkıtları yoldan geçen yurttaşlarda endişe yarattı. İmranlı Kaymakamlığı personeli, kış aylarında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için ilçenin çeşitli yerlerine mama bıraktı. İmranlılılar ise soğuk havayı sevdiklerini belirterek, kar yağışının ilçeye yakıştığını söyledi.

Hava sıcaklığının sabah saatlerinde sıfırın altında 14 derece olarak ölçüldüğü kentte, Karşıyaka Mahallesi yakınlarındaki Serpincik Göleti’nin yüzeyi tamamen buz tuttu.

İmranlı ilçesinde ise hava sıcaklığı Meteoroloji verilerine göre sıfırın altında 26,6 derece olarak ölçüldü. 23 Aralık itibarıyla İmranlı, Türkiye’nin en soğuk yeri oldu. İlçeden doğan ve bin 355 kilometreyle Türkiye’nin en uzun nehri olan Kızılırmak Nehri’nin bazı bölümleri de buz tuttu. Sivas’tan doğup, Karadeniz’e dökülen Kızılırmak’ın Esenyurt Mahallesi civarındaki bölümlerinde suyun yüzeyinde buzlar oluştu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here