Haber Adresi – Haberadresi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İsrailliler, Esirlerin Geri Getirilmesi İçin Netanyahu Hükümetine Karşı Meydanlara İndi

İsrailliler, Esirlerin Geri Getirilmesi İçin Netanyahu Hükümetine Karşı Meydanlara İndi

haber haber -
30 0

İsrailli Esirlerin Geri Getirilmesi Talebi

İsrailli esirlerin geri getirilmesi, Başbakan Binyamin Netanyahu hükümetinin istifası ve erken seçimlere gidilmesi talebiyle İsrailliler, ülke genelinde meydanlara indi.

Protestolar Devam Ediyor

Gösteriler, her hafta cumartesi günü düzenlenen protestolarla devam ediyor. On binlerce İsrailli, ülke genelinde düzenledikleri gösterilerde esir takası anlaşmasının yapılması, Netanyahu hükümetinin istifa etmesi ve erken seçimlere gidilmesi taleplerini yineledi.

Gösteriler Ülke Genelinde

Protestolar, Tel Aviv başta olmak üzere, Batı Kudüs, Hayfa ve Natanya kentleri gibi ülkenin pek çok farklı noktasında düzenlendi. Tel Aviv’deki gösteriler, Netanyahu hükümetine karşı yapılan protestoların merkezi haline geldi.

Ana Muhalefet Liderinden Çağrı

İsrail ana muhalefet lideri Yair Lapid, hükümete istifa etme ve erken seçimlere gitme çağrısı yaparak Netanyahu hükümetini eleştirdi. Lapid, hükümetin İsrail toplumunu oyaladığını ve ayrımcılık yasaları çıkardığını belirtti.

Filistin-İsrail Çatışmaları

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, “Filistinlilere karşı sürekli ihlallere karşılık verme” gerekçesiyle İsrail’e saldırı düzenledi. Çatışmalarda binlerce İsrailli ve Filistinli hayatını kaybetti.

İlgili Yazılar