Haber Adresi – Haberadresi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Karneler Ne Zaman Verilecek ve Nasıl Değişecek?

Karneler Ne Zaman Verilecek ve Nasıl Değişecek?

haber haber -
31 0

Karneler Ne Zaman Verilecek?

2023-2024 yılı eğitim öğretim dönemi ikinci dönem karneleri 14 Haziran 2024 Cuma günü verilecek.

Karneler Saat Kaçta Dağıtılacak?

Genel olarak karneler 14 Haziran Cuma günü 09:00 ile 10:30 saatleri arasında dağıtılacak. Öğlenci öğrenciler ise 11:00 ile 12:00 saatleri arasında karnelerini alabilecek. Ancak her okulun karne dağıtma saati birkaç saat farklılık gösterebilir.

Karneler Nasıl Değişiyor?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yeni tasarımlı karneler dağıtacak. Bu yeni karnelerde, sadece ders notları değil, sosyal etkinliklere katılım da yer alacak. Öğrencilerin sosyal etkinlikleri “bilimsel”, “kültürel”, “sanatsal”, “sportif” etkinlikler ve “toplum hizmeti” olmak üzere 5 ana başlık altında değerlendirilecek.

Sosyal Etkinlikler E-Okul Sistemine Nasıl İşlenecek?

Öğrencilerin gerçekleştirdiği sosyal etkinlikler 3 kategori altında toplanacak: “okul etkinlikleri”, “merkezi etkinlikler” ve “okul dışı bireysel etkinlikler”. Böylece öğrencilerin eğitim hayatları boyunca yaptıkları tüm sosyal etkinlikler e-Okul’daki resmi kayıtlardan takip edilebilecek.

Kılavuz ve Detaylar

MEB, uygulamanın daha sağlıklı yapılabilmesi için bir kılavuz yayınladı. Kılavuza, MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün internet sayfasından ulaşılabilecek.

İlgili Yazılar