Haber Adresi – Haberadresi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Rusya Lideri Putin’den Vietnam Ziyareti ve Uluslararası İlişkilere Dair Açıklamalar

Rusya Lideri Putin’den Vietnam Ziyareti ve Uluslararası İlişkilere Dair Açıklamalar

haber haber -
25 0

Putin’den Kuzey Kore ve Güney Kore’ye İlişkin Açıklamalar

Rusya lideri Vladimir Putin, Vietnam ziyareti sonrasında başkent Hanoi’de düzenlediği basın toplantısında, Rusya ile Kuzey Kore arasında imzalanan stratejik ortaklık anlaşmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Askeri Yardımlaşma ve Ukrayna Meselesi

Putin, karşılıklı askeri yardımlaşma maddesinin Kuzey Kore ile olduğunu vurgularken, Ukrayna meselesinde bu durumun geçerli olmadığını belirtti. Ukrayna’nın Rusya’ya karşı olmadığını, Luhansk ve Donetsk Halk Cumhuriyetlerine karşı saldırganlığı başlattığını ifade etti.

Ukrayna ve Güney Kore’ye Yönelik Açıklamalar

Putin, Ukrayna’nın Harkiv yönünde Rus güçlerine karşı saldırı hazırlığı yaptığı iddialarına karşın, Rus ordusunun her zaman hazır olduğunu, ancak Harkiv kentine yaklaşma niyetinde olmadıklarını belirtti. Güney Kore’nin Ukrayna’ya hava araçlarını göndermesinin büyük hata olacağını ve Rusya’nın buna karşı önlemler alabileceğini ifade etti.

NATO ve Nükleer Silahlar Konusundaki Açıklamalar

Putin, NATO’nun Asya’da altyapısını güçlendirmeye çalışmasının tüm bölge ülkeleri için tehdit oluşturduğunu, buna karşılık verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini söyledi. Nükleer silah başlıklarının hazırlık durumuna geçilmesi konusunda da açıklamalarda bulunan Putin, Rusya’nın nükleer güçlerinin her zaman hazır olduğunu belirtti.

İlgili Yazılar