Haber Adresi – Haberadresi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bakanlık CNN Türk Muhabirine Yapılan Saldırıyı Kınadı

Bakanlık CNN Türk Muhabirine Yapılan Saldırıyı Kınadı

haber haber -
24 0

Bakanlık Açıklaması

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, CNN Türk TV kanalının Washington muhabiri Yunus Paksoy‘un FETÖ hakkında yaptığı yayın sırasında uğradığı saldırı kınandı. Saldırıyı gerçekleştiren ve azmettiren kişilerin hukuk önünde hesap vermesi için ABD makamları nezdinde gerekli girişimlerin yapıldığı belirtildi.

Olayın Detayları

CNN Türk ve Hürriyet ABD Temsilcisi olan Paksoy, ABD’nin Pensilvanya eyaletinde, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in kaldığı örgüt merkezinin önünden televizyon yayını yaparken saldırıya uğradı. Canlı bağlantı sırasında gerçekleşen saldırı sonucunda Paksoy’un televizyon yayını kesildi.

SUV tipi aracını önce Paksoy’un üzerine sürdüğü görülen saldırgan, daha sonra araçtan inerek Paksoy’a fiziki müdahalede bulundu. Saldırı sırasında cihazlar yere düşerken, canlı yayının da kesildiği görüldü.

Daha sonra tekrar yayına bağlanan Paksoy, olayı anlatarak, “Gözlüğüm ve telefonum uçtu, saldırıya uğradım. Gömleğim yırtıldı. Şu an aracıma girdim, polisi aradım, birazdan burada olacaklar, şikayetçi olacağım. Ne olursa olsun burada kimseye dokunma hakkınız yok.” ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar