Haber Adresi – Haberadresi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul-Sivas YHT Hattı: Doğu ve Batı’yı Hızlı ve Güvenli Bir Şekilde Birleştiriyor

İstanbul-Sivas YHT Hattı: Doğu ve Batı’yı Hızlı ve Güvenli Bir Şekilde Birleştiriyor

haber haber -
20 0

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İstanbul-Sivas YHT aktarmasız ekspres YHT seferleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

4 Mayıs’ta ilk seferine çıkan İstanbul-Sivas doğrudan aktarmasız ve ekspres YHT seferlerinin doğu ve batı bölgelerini hızlı güvenli ve konforlu bir şekilde birbirine bağlayan çok önemli bir hat olduğunun altını çizen Bakan Uraloğlu, hattın Türkiye’nin ekonomisi, sanayisi gelişmiş şehirlerini birbirine bağladığını vurguladı.

Sivas ve Çevresinin İstanbul ve Ankara’ya Entegrasyonu Sağlandı

İstanbul-Sivas YHT seferleri sayesinde Sivas ve çevresindeki illerin İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlere ekonomik entegrasyonunun sağlandığını belirten Uraloğlu, bölgedeki yerel ekonomiye canlılık getirildiğini ifade etti.

Zamandan Tasarruf Sağlayan İstanbul Sivas YHT Hattı

Bakan Uraloğlu, Ankara-Sivas arasında birçok mühendislik harikasının bulunduğu YHT hattının 4 mevsim seyir keyfi sunduğunu, modern ve yüksek teknoloji altyapısıyla göz doldurduğunu belirtti. Yüksek hızlı trenlerin ortalama 7 saat 10 dakikada İstanbul’dan Sivas’a ulaştığını ve konforlu seyahat deneyimi sunduğunu dile getirdi.

Çevre Dostu Yolculuklar

Bakan Uraloğlu, İstanbul-Sivas Yüksek Hızlı Trenlerinin çevreci yanı ile öne çıktığını belirterek, YHT’lerin çevre dostu ulaşım alternatifi sunduğunu ve enerji verimliliği sağladığını ifade etti.

İlgili Yazılar