Haber Adresi – Haberadresi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Suriye Milli Ordusu’nun Modernizasyonu için Harp Okulu Açıldı

Suriye Milli Ordusu’nun Modernizasyonu için Harp Okulu Açıldı

haber haber -
19 0

Suriye Geçici Hükümeti, SMO Askerlerinin Eğitimini Modernleştiriyor

Güvenlik kaynaklarından gelen bilgilere göre, Suriye Geçici Hükümeti’ne bağlı Suriye Milli Ordusu askerlerinin dönüştürülmesi ve geliştirilmesi projesi kapsamında önemli bir adım atıldı.

Savunma Bakanlığı Harp Okulu 500 Personele Eğitim Verecek

Proje kapsamında, SMO için modern ve çağdaş subayların yetiştirilmesini hedefleyen Savunma Bakanlığı Harp Okulu, 29 Mayıs 2024 tarihinde Halep’in Afrin ilçesinde açıldı. İlk aşamada 500 personele modern askeri eğitim verilecek.

SMO’nun Sevk ve İdare Yapısının Güçlendirilmesi Hedefleniyor

Bu eğitimlerle Suriye Milli Ordusu’nun çağdaş bir sevk ve idare yapısına geçişinin sağlanması amaçlanıyor. Yetiştirilecek personellerin Suriye Geçici Hükümeti’ne bağlı silahlı kuvvetlerin merkezi, hukuki ve askeri niteliğini yükseltmek için önemli bir rol oynaması bekleniyor.

Askeri Hukuk ve Kolluk Görevlerinin Modernize Edilmesi

Proje ayrıca, Askeri Hukuk ve kolluk görevlerinin modernize edilmesini de kapsıyor. SMO, sivillerin korunması için çalışmalarını sürdürüyor ve Suriye’nin kuzeyindeki bölgeleri terör örgütlerine karşı korumak için faaliyet gösteriyor.

Suriye Milli Ordusu, Afrin’den Resulayn’a kadar yaklaşık 5 bin kilometrekarelik alanda sivillerin korunması için çalışmalarını sürdürüyor.

İlgili Yazılar