Haber Adresi – Haberadresi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Kassam Tugayları Sözcüsü: “İsrail Gazze’ye Açtığı Savaşın 200. Gününde Sıkışıp Kaldı”

Kassam Tugayları Sözcüsü: “İsrail Gazze’ye Açtığı Savaşın 200. Gününde Sıkışıp Kaldı”

haber haber -
49 0

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde’den İsrail’e Sert Tepki

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, İsrail’in Gazze’ye açtığı savaşın 200. gününde sert açıklamalarda bulundu. Ebu Ubeyde, İsrail’in Gazze’de ateşkes için yapılan arabuluculuk çabalarını engellediğini belirterek, “Düşman, Gazze’de sıkışıp kaldı. Savaşın 200. gününde toplu katliamlar, yıkımlar ve adam öldürmeden başka bir şey yapamadı.” dedi.

İsrail’in Saldırılarına Karşı Kararlılık

Ebu Ubeyde, İsrail’in düzenlediği saldırıların, sadece azimlerini ve Filistin halkının haklarını koruma konusundaki kararlılıklarını artıracağını vurgulayarak, “Saldırıların durması, düşmanın çekilmesi, yerinden edilenlerin geri dönmesi, yeniden imar ve ablukanın kaldırılması başta olmak üzere halkımızın temel insani haklarından vazgeçmeyeceğiz.” ifadesini kullandı.

İsrail’in Esir Politikası

Ebu Ubeyde, İsrail’in dünyayı, tüm direniş gruplarını ortadan kaldırdıklarına ikna etmeye çalıştığını ve bunun büyük bir yalan olduğunu belirterek, “İşgalciler topraklarımızda olduğu sürece saldırılarımızı ve direnişimizi sürdüreceğiz.” diye konuştu. İsrailli esirlerle ilgili de konuşan Ebu Ubeyde, “Shaul Aaron ve Hadar Golden nerede? İkisi de 10 yıldır elimizde. Etiyopyalı esir Mengistu ve Hişam es-Seyyid nerede? Çünkü onlar Netanyahu’nun, eşinin ve aşırılık yanlısı hükümetinin önemsedikleri arasında değil.” dedi.

İran’ın Rolü ve Direnişin Önemi

Ebu Ubeyde, İran’ın tepkisinin, boyutu ve niteliği itibariyle yeni kurallar getirdiğine ve işgalcinin hesaplarını karıştırdığına inandığını dile getirdi. Ayrıca, çeşitli cephelerdeki direniş eylemlerine İsrail’in gösterdiği histerik tepkinin, direniş eyleminin önemini gösterdiğini belirterek, direnişin ilk cephesinin Batı Şeria olduğunu vurguladı.

İlgili Yazılar