Haber Adresi – Haberadresi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Bütün İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum

Bütün İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum

admin admin -
31 0

Bütün İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum

Demsa Holding yönetim kurulu başkanı Araştırmacı Yazar Dr. Hüseyin Demir ramazan bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Genel af ile kader mahkumlarının bayramına, Milletin huzuruna ortak olalım.

Yayınladığı mesajda Genel af konusuna dikkat çeken yazar Yazar Demir şöyle konuştu:

‘Her ülkenin 100.yılında vatandaşlarına, ikinci yüzyılda daha huzurlu yaşamaları, toplumsal barışın güçlenmesi adına temiz bir sayfa açtığını ve bizde de aynı durumun Cumhuriyetin ilk yıllarında yürürlüğe giren genel af kanunları ile biliyoruz.100.yıllık bir birikim, adalet sisteminde yaşanan aksaklıkların neticesinde mağduriyet yaşayan milyonlar, cezaevlerinde yaşanan kapasitenin üzerindeki doluluk oranı ve beraberinde getirdiği sorunlar, infaz yasalarında yaşan sorunların neticesinde mağduriyet yaşayan yüzbinlerin varlığı, cezaevlerinin ıslah noktasındaki durumu, hak ihlallerinin %77‘lere ulaşması, mahkemelerdeki dosya yükünün hat safhalara ulaşması, ekonomik şartlar, dış politik şartlardan zarar ile çıkmamak adına, birlik ve beraberliği, toplumsal huzuru, adalet mekanizmasına olan inancın daha da güçlendirilmesine olan ihtiyacının karşılanması için genel af ile kader mahkumlarının bayramına, milletin huzuruna ortak olacağımız günlerin geleceğine vesile olacak bir bayram geçirmenizi temenni ediyorum’. dedi.

Müslümanların birlik ve beraberliğinin güçlenmesi için dua edelim.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına dikkat çeken Yazar Demir şöyle devam etti:

Gazze’de İsrail saldırılarının büyük yıkımlar ile devam ettiği bir Ramazan bayramını, Gazze Şeridi’nde İsrail’in saldırılarının başladığı 7 Ekim’den bu yana 33 bin 360 kişi hayatını kaybetti, 75 bin 993 kişi ise yaralandığı bir tabloda idrak etmenin burukluğunu, hüznünü yaşıyoruz. İnsani yardımlar noktasında tüm Müslümanların elini uzatmak isteyip uzatamamasının aczi yetini yaşamanın utancını yaşıyoruz. Gazze’de hayatını kaybeden tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar niyaz ediyoruz. Ramazan bayramının, Müslümanların birlik beraberliğinin güçlenmesine ve dünyada yaşanan tüm acıların sonlanmasına vesile olmasını diliyorum. Müslümanların birlik ve beraberliğinin güçlenmesi için dua edelim.’ dedi.

Bütün İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum

Demsa Holding yönetim kurulu başkanı Araştırmacı Yazar Dr. Hüseyin Demir,’ Rabbim Ramazan ayında yapıp ettiğimiz ibadetleri ve dualarımızı kabul etsin. Gazze’deki Müslüman kardeşlerimiz başta olmak üzere, tüm dünyadaki mazlumlara bu bayramın barış, huzur, esenlik getirmesini hayırlara ve bereketlere vesile özellikle temenni ediyor. Bütün İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum. ’dedi.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir