Haber Adresi – Haberadresi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yerel Haberler
  4. »
  5. Gösteriler İçerisinde 92 Tane Filistinlinin Yaralandığı Açıklandı

Gösteriler İçerisinde 92 Tane Filistinlinin Yaralandığı Açıklandı

admin admin -
43 0

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kudüs kentini ”İsrail’in başkenti” şeklinde tanıma kararının protesto edilmekte olduğu işgal altında yer alan Doğu Kudüs ile beraber Batı Şeria ve de Gazze’de İsrail güçleriyle Filistinlilerin arasında gerçekleşen olaylarda 92 tane Filistinlinin yaralanmış olduğu bildirildi.

Filistin Kızılayı’ndan yapılan açıklamada, Doğu Kudüs’ün Selahaddin Caddesi’nde 12, Batı Şeria’nın Ramallah, Beytullahim ile Tulkerim kentlerinde 48, İsrail ablukası altındaki Gazze sınırında ise 32 Filistinlinin yaralandığı belirtildi.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, işgal altındaki Batı Şeria ve Gazze sınırında İsrail güçleri ile Filistinliler arasında 20 noktada çatışma çıktığı ifade edildi.

Yaklaşık 600 Filistinlinin Batı Şeria’daki çatışma noktalarında İsrail askerlerine taş attığı ve araç lastiklerini ateşe verdikleri belirtilen açıklamada, Gazze sınırındaki gösterilerde ise İsrail askerleri ile yaklaşık 450 Filistinli arasında olaylar yaşandığı aktarıldı.

İsrail polisinden işgal altındaki Doğu Kudüs’teki olaylara ilişkin yapılan açıklamada ise 6 Filistinlinin gözaltına alındığı, olaylarda iki İsrail polisinin de hafif şekilde yaralandığı belirtildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir