Haber Adresi – Haberadresi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Uncategorized
  4. »
  5. İsrail Saldırısında Ölmüş Olanları Törenle Uğurladılar

İsrail Saldırısında Ölmüş Olanları Törenle Uğurladılar

admin admin -
8 0

Gazze Şeridi içerisinde İsrail’in gerçekleştirdiği hava saldırıları ve de gösterilere müdahalesi esnasında yaşamını kaybeden 4 tane Filistinli için geniş katılıma sahip cenaze törenleri gerçekleştirildi.

İsrail askerlerinin dün ABD’nin Kudüs kararını protesto etmek için Gazze sınırında düzenlenen gösterilere müdahalesi sırasında öldürülen Mahmud el-Mısri ve Mahir Ataallah ile İsrail savaş uçaklarının bu sabah düzenlediği hava saldırılarında yaşamını yitiren Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları mensubu Abdullah el-Atl ve Muhammed es-Safedi yüzlerce kişinin katıldığı cenaze törenlerinin ardından toprağa verildi.

Dünkü gösterilerde öldürülen Mısri için Han Yunus’ta, Ataallah için ise Şeyh Zuveyd kentinde cenaze törenleri yapıldı.

İsrail’in bu sabah düzenlediği hava saldırılarında hayatını kaybeden Atl ve Safedi’nin naaşları ise Gazze’nin batısındaki Şifa Hastanesi’nden alınarak, yüzlerce kişinin katılımıyla düzenlenen cenaze törenlerinin ardından kentteki kabristanlığa defnedildi.

İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ne bu sabah düzenlediği üç hava saldırısında 2 Filistinlinin öldüğü bildirilmişti.

İsrail askerlerinin, ABD’nin Kudüs kararını protesto etmek için Gazze sınırında düzenlenengösterilere müdahalesinde de 2 Filistinlinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir