Haber Adresi – Haberadresi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Eski ABD Başkanı Trump, İsrail ve Gazze’deki Durumu Değerlendirdi

Eski ABD Başkanı Trump, İsrail ve Gazze’deki Durumu Değerlendirdi

haber haber -
51 0

Trump, Netanyahu’yu Eleştirdi

Eski ABD Başkanı Trump, Time dergisine verdiği röportajda İsrail ve Gazze’deki duruma ilişkin geniş değerlendirmelerde bulundu. Netanyahu’nun Gazze’deki süreci kötü yönettiğini ifade eden Trump, 7 Ekim’deki Hamas saldırılarıyla ortaya çıkan “başarısızlığın”, Netanyahu’ya ait olduğunu savundu.

Silah Desteği ve İran Suçlaması

Gazze’deki savaşı durdurmak amacıyla İsrail’e ABD’nin verdiği silah desteğini durdurmayı düşünüp düşünmeyeceğiyle ilgili soru üzerine, bunu göz ardı etmeyeceğini söyleyen Trump, 7 Ekim’deki olaylarla ilgili Hamas’ın yanı sıra İran’ı da suçladı. Kendisinin başkan olması halinde bu saldırıların hiç yaşanmayacağını iddia etti.

İsrail’in Halkla İlişkileri

İsrail ordusunun Gazze’deki saldırılarıyla ilgili olarak, “Bence İsrail bir şeyi çok kötü yaptı; halkla ilişkiler. İsrail güçlerinin her gece içinde muhtemelen insanların da olduğu binaların bombalanıp yıkıldığı görüntüleri dışarıya veriyor olmaması gerekirdi ama yaptıkları şey bu.” diyen Trump, “Halkla ilişkiler savaşını kaybediyorlar, hem de fena halde kaybediyorlar.” şeklinde konuştu.

İlgili Yazılar