Haber Adresi – Haberadresi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Uncategorized
  4. »
  5. Harika Gezegen Dünya Bizi Çağırıyor!

Harika Gezegen Dünya Bizi Çağırıyor!

admin admin -
7 0

Daha önce hiç görmediğiniz yerlere yolculuk etmeye hazır olun, bu ay Da Vinci Learning’de dünyanın altını üstüne getireceğiz!

Türkiye’de çocukların teknoloji ve bilim alanlarında eğitimine odaklanan; dünya, insan ve bilim ile ilgili yenilikçi medya içerikleri ve programları hazırlayıp sunan Da Vinci Learning’in yeni programı ‘Harika Gezegen’de çocuklar, bir buzulun içerisine girerek sıcak su kaynağını ve bir kasırganın içini yakından inceleyecekler.

Hari̇ka Gezegen’de efsanevi̇ Jacques Costeau’nun torunu Philippe Costeau, dünya üstünde yer alan en muhteşem yerleri̇ keşfedecek. Poli̇natörler neden bu kadar önemli̇ ve at nalı yengeçleri̇ nasıl göç edi̇yorlar? gibi birçok ilginç sorunun cevabını verecek.

Her hafta sonu 15.30’dan itibaren “Dünya” çocukları çağırıyor!

Bu ay Da Vinci Learning Odakta bölümünde, Dünya’yı ve bu muhteşem gezegende yaşayan canlıları keşfedeceğiz. Geolino programında, okula helikopterle gelen çocuklarla tanışacak; Tam Kanıt programıyla Şili’de dağcılık ve Hollanda’da dalgalarla sörf yapacağız. Bilimi Geliştirmek programında Phil ile birlikte dalgaların sadece sörf yapmamıza değil, güneş ve rüzgar ile birlikte elektrik üretmeye de yaradığını öğreneceğiz. Enerji üretmenin yeni yollarını bulmanın geleceğimiz için gerçekten nasıl önemli olduğunu ve hatta ulaşımımızı ve evleri tasarlama biçimimizi nasıl değiştirdiğini e2 Enerji ve e2 Tasarım programlarında izleyeceğiz. Bilimi Kendin Yap programında ise bir şişe içerisinde nasıl kasırga fırtınası oluşturabileceğini göreceğiz.

Geleceğe daha hazır ve daha önde nitelikli nesiller yetiştirmeyi amaçlayan Da Vinci Learning TV, çocuklara hayallerine ulaşma cesareti kazandırmakta, dünyayı keşfetmek azmi ile çocukların yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmakta ve topluma daha yararlı bireyler olmalarını sağlamaktadır. 2007 yılından bu yana ‘eğlenerek ve uygulayarak öğrenme’ metodunu benimseyen Da Vinci Learning’in dünyaca ünlü eğitim içerikleri, bugün 100’den fazla ülkede yayınlanmakta ve çocuklara keşfedecekleri yeni dünyaları göstermektedir.

Dünya genelinde 18 milyondan fazla evde günlük hayatın bir parçası olarak takip edilen Da Vinci Learning TV, Türkiye’de D-Smart, Türksat Kablo TV, Turkcell TV+, Tivibu ve dijital uydu platformu Filbox üzerinden eğlenceli bilim, sağlık, tıp, tarih, matematik, teknoloji, uzay, doğa, insan, kültür ve sanat alanlarındaki birbirinden ilginç belgeselleri ve eğitim programları ile 24 saat HD yayın yapıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir