Haber Adresi – Haberadresi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güncel
  4. »
  5. İrem Özçelik  Milletvekili Aday olmaya karar verdi..

İrem Özçelik  Milletvekili Aday olmaya karar verdi..

haber haber -
28 0

İrem Özçelik  Milletvekili Aday olmaya karar verdi..

İrem ÖZÇELİK 28 Ekim 1997 tarihinde Rize /Güneysu ilçesinde doğmuştur. 3 kız kardeştir.Medipol Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri bitirdikten sonra, Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler alanında okumaya devam etmektedir.

Eğitiminin ardından iş hayatına 2015 yılında atılan İrem ÖZÇELİK kendi mesleği olan Sosyal Hizmetler bölümünde mesleki hayatına 9 yıldır gönüllü ilgilenmekte olup resmi vakıflar, dernekler gibi resmi alanda görev almıştır.

Dilekler, hayaller  imkansızı mümkün kılar. 9 yıldır insanların kalbıne dokunmak için yaptığım çalışmalarda en büyük hayalim olan derneği kurma kararı ile bir yola çıktım. Çocukların korkuyu güvenle, üzüntüyü neşeyle ve kaygıyı umutla değiştirmelerine yardımcı olmak için canla başla bu süreçte istikrarımı korudum.

Gönüllü olmak, kalbinde taşıdığın sevgiyi paylaşarak her güne bir umut katmak. İnsanlara güneş ışığı saçmak onların kalplerine dokunmak amaçlı çıktığım bu hayalimi icraata dökerek faaliyetlerime başladım.

Dileğinin gerçeğe dönüştüğünü görmek bir çocuk için unutulmaz bir deneyimdir;

özellikle de çaresiz umut ile bakan bir çocuk için. Anne-babalar için ise onların tek olmadıklarını dertlerine derman olup daha güzel günlere umut yeşereceğim.

Farklı kurumlar ile birlikte çalıştığım gönüllü olarak girdiğim bır süreçte kendi derneğimi oluşturma kararını çok kısa bir zamanda gerçekleştirdim. İlk olarak deprem felaketi ile karşılaştığımız dakika bir çok ihtiyaç sahıbı depremzede ailelerime ulaşarak hep deprem bölgesine hem de tahliye olan aılelerımıze el uzattım. 26.02.2023 tarihinde Sancaktepe KYK yurdunda depremzede çocuklarımıza etkinlik düzenlemeye karar verdim. Sosyal hizmetler uzmanı olarak gerekli yerlerden izinlerimi alarak yola koyulmaya hazırlıklara başladım. Tabi bu süreçte birden fazla gönüllü arkadaşlarıma da ihtiyacım vardı. Benim gibi bu yolda kendi başına çabalayan gönlünü kalbını bu yolda ilerleten arkadaşlar işe tanıştım. Programımızı çok üstün başarı ile gerçekleştirip manevi olarak gönüllere dokunduğumuzu gözlerdeki masum çocukların aynası olduğumuzu görmek bizi çok gururlandırdı.

Biz tek bir dileğin bile hayatları değiştirebiliceğine inanıyoruz.

Bu dileğin gerçekleşmesinde rol alan ekip üyesi arkadaşlarım ile derneğimizi oluşturup haftalık programlar ile birçok maddi manevi

ihtiyacı olan ailelerimize ulaşıyoruz. Bu sebep ile İSKON Dünyadaki en büyük dilek gerçekleştirme kuruluşudur. 2023 itibariyle ile hayalini kurduğu resmi derneğini İSKON(İŞ İNSANLARI KOMİSYONU)açmıştır.

Sürekli yeni bir şey öğrenmek, bilmediğim şeyler denemek isterim. Öğrencilik ruhumu kaybetmemeye çalışıyorum.Kendime güveniyorum. Eğitim hayatımda başarılarla güzel sonuçlar elde ederek kendimi geliştirmeye çalışıyorum.Eğitim sürecim içerisinde araştırma, öz motivasyon, girişimcilik ve farklı yetenekler edinme noktasında kendimi geliştirdim.  Farklı eğitimlerle ve yaptığım bireysel araştırmalarla kendimi iş hayatına hazırladım.İş yaşamında efektif ve hızlı olmak konusunda son derece özverili ve hevesli olduğumu, pozisyonun gerektirdiği sorumluluğu merak ve istekle üzerime almak istediğimi belirtmek isterim. İstekli, özenli ve dikkatli çalışmanın mutlaka başarı ile sonuçlanacağının bilincindeyim.Yeteneklerim ve çalışma disiplinim ile katkı sağlayabileceğim noktasında şüphem yok.Gönüllü çalışmalara katılmanın kişisel gelişimime büyük katkıları oldu.  Çevremde yaşanan sorunlara, ihtiyaçlara duyarlılık, bu ihtiyaçlardan yola çıkarak ekip arkadaşlarımla çözüm üretme ve projeler geliştirme, kendimi özgürce ifade etme ilk aklıma gelenler.İstiyorum ki üniversite çağında daha çok genç gönüllü çalışmalar ile tanışsın. Gençler eğitimlere katılmaya, projeler üretmeye ve bu projeleri hayata geçirmeye devam edebilsinler.Bu konuda da başarılı olacağıma inanıyorum. Saygılarımla…

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir