Haber Adresi – Haberadresi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yerel Haberler
  4. »
  5. Ödeme Yapılmazsa Korumayacaklarını Söyledi

Ödeme Yapılmazsa Korumayacaklarını Söyledi

admin admin -
13 0

Amerika Birleşik Devletleri’nin Başkanı görevindeki Trump, NATO içerisinde aidatlarını ödememiş olan ülkeleri, ”Rusya’ya karşı korumayacak olduklarını” açıkladı.

 

ABD Başkanı Donald Trump, Florida Eyaleti’nde destekçilerine yaptığı konuşmada, bu yıl NATO ziyareti sırasında ittifak üyelerinin ödeme yapması gerektiğini doğrudan ortaya koyduğunu söyleyerek, “Aksi takdirde örgütte yerleri yok” dedi.

Trump sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu yüzden basında sert eleştiriye maruz kaldım. Donald Trump’ın müttefiklerimize kaba davrandığını yazdılar. Oysa kaba olan bu ülkeler, çünkü ödemelerini yapmıyorlar. Örneğin, ödeme yapmayan bir ülke var. Bu ülkenin şimdi kiminle flört yaptığını biliyor musunuz? Rusya ile. Bu ülke aidatını ödemiyor, saldırgan hale geliyor. Biz ödeme yapmayan bir ülke için Üçüncü Dünya Savaşı’na mı gireceğiz?”

Ayrıca Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüşmesini tarif eden Trump, şu ifadelerini kullandı:

“Biz onları koruyoruz. Almanya’da 40.000 askerimiz var. Bunu kimse bilmiyor. Ben ona (Merkel’e) dedim ki, ‘Biraz daha para verin bize’. O da bana, ‘Donald, bu Alman halkının hoşuna gitmez’ dedi. Ben de ona, ‘Biliyor musun, bu da Amerikan halkının hoşuna gitmez’ dedim”.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir